close
کوتاه کننده لینک
اطلاعیه

تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 4
 • بازدید دیروز 0
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 4
 • بازدید این ماه 5
 • بازدید این سال 230
 • بازدید کل 383
 • تعداد مطالب سایت 27
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


حالا داریم به سخت ترین بخشی که مشخص می کند شما می توانید در انگلستان تحصیل کنید یا نه، می رسیم: هزینه تحصیل در انگلستان! هیچ کس دوست ندارد درباره ی پول فکر کند اما پول یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که مشخص می کند آیا تحصیل در انگلستان برای شما امکان پذیر است یا خیر.


شرایط و هزینه تحصیل در انگلستان

بهتر است بدانید که هزینه ی شهریه و هزینه های دانشکده تنها هزینه هایی نیست که باید برای تحصیل در انگلستان بپردازید. شما باید برای هزینه زندگی در انگلستان هم بودجه داشته باشید. به طور کلی اگر شما اهل یکی از کشورهای آمریکا، استرالیا، هرکدام از کشورهای اتحادیه ی اروپا یا کشورهای EEA هستید، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه های تحصیل، مشابه هزینه های کشور خودتان باشد.


هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان


بسیاری از دانشجویان در انگلستان تا 9000 یورو هر سال شهریه می پردازند (این هزینه ی آموزش توسط دولت تعیین می شود).البته به صورت میانگین این هزینه 6000 یورو در سال است. البته بهتر است به اصطلاح های به کار رفته توجه داشته باشید: کلمه ی “شهریه” چندان در مراکز آموزش عالی انگلستان استفاده نمی شود. به جای آن کلمه ی “هزینه ها” مورد استفاده است. هزینه ها یعنی تمام هزینه ی شهریه به اضافه ی هزینه ی خدمات اضافی ای که ممکن است در دانشگاه دریافت کنید؛ خدماتی چون معلم خصوصی، فناوری اطلاعات و خدمات کتابخانه. البته تحصیل در انگلستان و ویزای تحصیل انگلستان به خودی خود مشمول هزینه هایی میشود که لازم به توجه است.

این استفاده از اصطلاح “هزینه” در کشورهایی مثل آمریکا متفاوت است چرا که در این کشور کلمه ی “هزینه” برای توصیف هزینه هایی جز شهریه استفاده می شود. اگر شما شهروندی از بریتانیای کبیر نیستید (انگلستان، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی) احتمالا باید مبلغی بیشتر از شهروندان بپردازید. در بعضی موارد ممکن است دانشجویان بین المللی تا 10000 یورو سالانه هزینه ی تحصیل بپردازند (اگر تحصیل شما در خارج از کشور بر پایه ی موافقت دانشگاه خارجی با یک دانشگاه در وطن شما باشد، ممکن است هزینه ها متفاوت باشد).


هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس


کسانی که در دوره های فوق لیسانس انگلستان تحصیل می کنند، خواهند دید که هزینه ی تحصیل آنها احتمالا از دانشجویان دوره ی لیسانس انگلستان بیشتر است. آنهایی که در بریتانیای کبیر زندگی می کنند، خواهند دید که هزینه ی تحصیلشان سالانه بالغ بر 12000 یورو است. اما اگر اهل یکی از کشورهای بریتانیای کبیر نیستید، ممکن است ناچار باشید تا 20000 یورو سالانه هزینه ی تحصیل در دوره های فوق لیسانس را بپردازید. این مقدار بسته به دانشگاه و رشته ی موردنظر شما، تغییر می کند.


همچنین ممکن است لازم باشد کتاب و لوازمی را برای کلاس های خود خریداری کنید. در این صورت، دانشگاه شما میانگین هزینه ی کتاب را به شما اطلاع می دهد. حتما با دانشگاه محل تحصیل خود در ارتباط باشید – آنها به شما کمک می کنند که هزینه ی واقعی تحصیل را فراتر از فقط شهریه، به دست آورید.


اگر این ارقام شما را مضطرب کردند، یک نکته ی مهم هست که باید در نظر بگیرید. اگر شما قصد دارید تمام دوران تحصیل خود را درانگلستان باشید، این دوران بسیار کوتاه تر از کشور خود شما خواهد بود. به عنوان یک دانشجوی لیسانس، شما به جای 4 سال، 3 سال تحصیل خواهید کرد و در دوره های پس از لیسانس (فوق لیسانس) فقط به 1 سال تحصیل نیاز دارید. پس با اینکه ممکن است قیمت ها برای شما که شهروند بریتانیای کبیر نیستید، بالا به نظر برسند، در کل، همان قیمت کشور خودتان یا کمتر خواهد بود.


وام های تحصیلی در انگلستان


در کنار سال های کمتر تحصیل در انگلستان، شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید از وام های تحصیلی بسیاری در این کشور استفاده کنید. انگلستان همیشه با دانشجویان بین المللی بسیار خوش رفتار و گرم بوده و میزان پولی که در برنامه های بورسیه، جایزه ی تحصیلی و وام هایی که به این دانشجویان تعلق می گیرد، چشمگیر است.بیش از 20000 دانشجوی بین المللی در انگلستان سالانه وام تحصیلی دریافت می کنند. وام تحصیلی می تواند بر پایه ی نیاز مالی یا شایستگی تحصیلی، به شما داده شود. برای کسب اطلاعات مفید تر در رابطه با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان شما می توانید با کارشناسان ما مشورت نمائید.

[ امتیاز : 1 ]
برچسب ها